Co ma w sobie dobry program do zamówień?

Prowadzenie działalności wymagającej obsługi zamówień wspiera się właściwym oprogramowaniem. Co to znaczy właściwe? Innymi słowy – jakie funkcjonalności powinien mieć dobry program do zamówień? Oto krótki przegląd możliwości takiego oprogramowania.

Program do zamówień i jego możliwości

1. Automatyzacja zamówień – program do zamówień sam generuje zamówienia na podstawie wcześniejszych sprzedaży towarów od danego dostawcy, w analogicznym okresie.
Automatyzacja może opierać się na zadanych parametrach – minimalnych stanach magazynowych, czasie przeznaczonym na sprzedaż towarów z danej dostawy czy ustalonej kwoty zamówień na dany okres.
2. Ręczne tworzenie zamówień – musi być możliwość nie tylko automatycznego, ale i ręcznego wprowadzenia zamówienia w odpowiedzi na bieżące sytuacje (konieczność bycia elastycznym).
3. Możliwość tworzenia zamówień grupowych – konsolidowanie zamówień od różnych dostawców tak, żeby poszczególne towary nie powtarzały się. W przypadku zakupów produkcyjnych dobrym rozwiązaniem jest możliwość łatwego zamówienia wszystkich składników potrzebnych do produkcji, także u wielu dostawców.
4. Optymalizacja zamówień – program dopasowuje wielkość zamówienia zarówno do stanów magazynowych jak i do zamówień będących w trakcie realizacji. Do tego programy do zamówień mogą jeszcze uwzględniać zakładany czas dostawy, co pomaga zachować ciągłość sprzedaży czy produkcji.
5. Możliwość pracy zarówno on line jak i stacjonarnie. Wygodne są także połączenia z aplikacją na smartfona, co zwiększa wygodę pracy.
6. Możliwość druku zamówień.

Dlaczego warto postawić na program do zamówień?

Wszystkie funkcje, jakie ma program do zamówień służą skróceniu i uproszczeniu obsługi i działalności oraz jej optymalizacji (kosztowej, czasowej, organizacyjnej). Programy te mogą łączyć się modułowo z innymi programami magazynowo – księgowymi, co jeszcze bardziej służy usprawnieniu prowadzenia firmy.
Zarządzanie biznesem wymaga znajomości rynku, zdolności komunikacyjnych, sprzedażowych itp. Dobrze, gdy choć część odpowiedzialności za powodzenie interesów można oprzeć na odpowiednich programach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *