Dobrze przeprowadzony darmowy audyt strony to podstawa

Większość firm zajmujących się na co dzień pozycjonowaniem stron klientów oferuje im już przy okazji audyty seo. Są one w pewnym sensie wstępem do pozycjonowania, zebraniem wiadomości na temat portalu i wyciągnięciem z tego wszystkiego pewnych wniosków. Zazwyczaj taki audyt jest darmowy, ale to nie znaczy, że ma on być wykonany byle jak. Tylko właściwie przeprowadzony będzie bowiem skuteczny i pomocny.

Po czym zatem poznać, że audytem zajęto się z należytą starannością?

Między innymi po analizie treści portalu. We wnioskach powinno być bowiem podane, jaki stosunek mają treści do samego kodu oraz jak działają widoczne na stronie nagłówki czy pogrubione podpunkty i podkreślone wyrażenia. Darmowy audyt strony w pierwszej kolejności musi skupić się właśnie na treściach, gdyż to one tworzą większą część każdego portalu internetowego. W jego wnioskach powinny znaleźć się też informacje na temat słabych punktów witryny. Każda witryna je posiada, a specjalista seo nie może ich ukrywać, nawet jeśli chciałby podnieść swojego klienta na duchu. Tylko świadomość istnienia pewnych wad pozwala je usunąć i już więcej do nich nie doprowadzać. Trzeba także znać swoje mocne strony, zatem raporty pochodzące z audytu również muszą o nich mówić. Muszą podkreślać, co w stronie jest dobrego, co przykuwa wzrok Internautów i co wpływa pozytywnie na jej pozycję w ogólnodostępnych wyszukiwarkach. Te dobre elementy należy bowiem pozostawić w spokoju i pod żadnym pozorem ich nie zmieniać, by przypadkiem nie pogorszyć sytuacji danej strony.

Darmowy audyt strony to początek

Oczywiście sam darmowy audyt strony jeszcze niczego takiej stronie nie daje. Jest on tylko wstępem do ważniejszych i kluczowych już działań, czyli do np. pozycjonowania. Wykonując je, systematycznie podwyższa się pozycję strony, którą ma ona w różnych wyszukiwarkach internetowych. Pozycjonowanie to skuteczne narzędzie marketingowe, aczkolwiek jego efektywność sporo zależy właśnie od audytu. Na nim właściciele stron internetowych zawsze powinni się skupiać w pierwszej kolejności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *