Jak dobierać rękawice motocyklowe?

Po długiej zimie przyszła wreszcie wyczekiwana wiosna. Niedługo temperatury wzrosną na tyle, że będzie można jeździć na motocyklach. Start do nowego sezonu to doskonały moment na to, by przeglądnąć maszynę i cały sprzęt oraz akcesoria. Warto skupić się również na pewnej rzeczy, która często jest przez motocyklistów traktowana niejako po macoszemu, a ma ona niebagatelny wpływ na komfort jazdy, jak również bezpieczeństwo. Są to rękawice motocyklowe.

Jak dobrać odpowiednie rękawice?

Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Przede wszystkim dlatego, że każdy z nas posiada inną charakterystykę dłoni, jak również materiał z którego wykonana jest kierownica różni się w zależności od posiadanego motocykla. Dlatego też rękawice motocyklowe najlepiej dobierać doświadczalnie, we współpracy z dobrym sklepem z akcesoriami dla motocyklistów. Bierzemy parę rękawic na przetestowanie, jeździmy przez kilka dni, jeśli nie będą nam pasowały możemy bez problemu wymienić je na inne. Gdy znajdziemy wreszcie te, które będą dla nas najlepsze, płacimy i cieszymy się z komfortowej jazdy.

Element stroju, który ma znaczenie

Rękawice motocyklowe to bardzo często niedoceniany element stroju motocyklisty. Jednak są one bardzo ważne, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo w razie upadku. Jeżeli jeździmy w dłuższe trasy, to z pewnością odczujemy różnice między dobrze dobranymi rękawicami, a nieodpowiednimi dla naszych dłoni. Jeśli będą się one pocić i dosłownie gotować w środku, szybko nabawimy się odparzeń, a bolące ręce znacznie utrudnią podróżowanie. Rękawice motocyklowe muszą być bardzo wytrzymałe, ale jednocześnie przewiewne. Jednak i z tym nie można przesadzić, ponieważ inaczej pęd powietrza sprawi, że dłonie będą przemarzały przy niższej temperaturze powietrza. Dlatego polecamy kupować sprawdzone, markowe modele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *