Jak funkcjonuje inteligentny hotel?

Turystyka rozwija się w olbrzymim tempie. Coraz częściej korzystamy z hoteli, a chęć do spędzania czasu wolnego w wygodnych miejscach prowadzi do coraz bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Hotel ma być spełnieniem marzeń, ma dostarczać odrobiny luksusu i stanowić doskonałą przestrzeń do wypoczynku. Właśnie dlatego obiekty hotelowe coraz częściej wykorzystują osiągnięcia techniki do zwiększenia wygody i bezpieczeństwa.

Inteligentny hotel – jakie zalety ma to rozwiązanie?

To, co daje inteligentny hotel, to przede wszystkim bardziej sprawna obsługa, która pozwala zaoszczędzić czas. W najnowocześniejszym hotelu można się samodzielnie zameldować i wymeldować przy pomocy panelu elektronicznego w lobby hotelowym. Recepcja nie jest tu potrzebna, conscierge odpowiada na wszelkie pytania gości i przedstawia zalety danego miasta czy regionu. Równie łatwe jest dokonywanie rezerwacji i odwoływanie jej. Bezpieczeństwo zwiększają karty dostępu oraz wszelkiego rodzaju karty dotykowe. W pokojach natomiast na gości czeka inteligentny system, który pozwala na dostosowanie pokoju do swoich potrzeb. Tutaj wyróżnić na przykład można łatwe zarządzanie klimatyzacją za pomocą panelu dotykowego. Zaawansowane technologie pozwalają na ustawianie światła, a nawet sterowanie jego barwą. Wśród udogodnień są podłączenia do internetu czy telewizora, które znacznie zwiększają wygodę i ułatwiają pracę czy umilają rozrywkę.

Znak naszych czasów

Inteligentny hotel to nie jest już niszowe rozwiązanie. To znak naszych czasów. Wszelkie dostępy, rozliczenia, decyzje mogą być sterowane przy pomocy inteligentnych systemów i urządzeń elektrycznych, które współpracują ze sobą i zapamiętują informacje. Prowadzi do do eliminacji błędów, zaoszczędzenia czasu, zwiększenia poczucia bezpieczeństwa czy podniesienia komfortu. Pozwala też gościom czuć się wyjątkowo, co jest niezwykle istotne przy świadczeniu usług turystycznych. W inteligentnym hotelu to gość ma decydujące zdanie i ostateczne słowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *