JIRA co to?

Jira co to jest? Jira to program, którego zadaniem jest śledzenie błędów oraz zarządzanie projektami. Jest to oprogramowanie zamknięte australijskiej firmy Atlassian. Więcej informacji na temat systemu w tym artykule.

JIRA – czym jest to oprogramowanie?

JIRA co to? Jest to flagowy produkt tej firmy. JIRA oznacza środowisko wspierające zarządzanie projektami rozwoju oprogramowania, a także rejestrowania i zarządzania danymi o błędach wykrytych w kodzie źródłowym aplikacji. Rozwiązanie to jest wsparciem dla kompleksowego zarządzania zmianą, wymaganiami, testami, wsparciem technicznym, a także zasobami i zadaniami. Wspierane jest także kompleksowe wersjonowanie aplikacji.
Funkcjonalne oprogramowanie JIRA wykracza poza obszary, które są typowe dla rozwoju oprogramowania oraz utrzymania IT. Sięga procesów budżetowania, czy planowania inwestycji.

Program, z którego korzysta wiele organizacji

Jira jest używana przez wiele organizacji, w różnych krajach na całym świecie. Ułatwia każdy etap śledzenia zgłoszeń, tworzenia i przeglądania ich każdej z zainteresowanych osób. Jest potężnym, elastycznym i lekkim w użytkowaniu narzędziem, które spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. JIRA, dzięki swoim możliwościom jest niezastąpionym narzędziem, dla każdego kto planuje projekty do przodu, śledzi problemy i błędy, czy też porządkuje potrzeby swoich pracowników i klientów.
Przeróżne działania często wymagają zebrania różnych danych i wykonania odmiennych czynności. JIRA pozwala na swobodne tworzenie i modyfikowanie każdego rodzaju zadania, a także konfiguruje dla nich wymagania co do danych i czynności.Dzięki szerokim możliwościom konfiguracyjnym unika się wykonywania niewłaściwych czynności, a przede wszystkim pozwala się dostosować system do indywidualnych potrzeb firmy.
Oprogramowanie jest nieodpłatnie udostępniane m.in. na potrzeby niektórych projektów, a także organizacji, które mają charakter non-profit. Jira jest tez wykorzystywana w wielu innych projektach takich jak: Jboss, czy Spring Framework. Firma Atlassian oferuje także szereg aplikacji rozszerzających standardowe funkcjonalności oprogramowania, dlatego warto znać odpowiedź na pytanie: JIRA co to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *