Labioplastyka w medycynie

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi ogromne zainteresowanie zdrowiem i medycyną oraz ciągłe dążenie do estetycznego i atrakcyjnego wyglądu. W tym przypadku kobietom przychodzi na pomoc ginekologia estetyczna, a przede wszystkim labioplastyka. Zabieg ten polega na zmniejszeniu warg sromowych oraz ich modelowaniu za pomocą specjalnie zaprojektowanej końcówki laserowej. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat.

Do kogo jest skierowany zabieg?

Labioplastyka

jest szczególnie wskazana wszystkim kobietom, które cierpią z powodu częstych infekcji, odczuwają niezadowolenie z rozmiaru warg sromowych, które mogły zostać zdeformowane w wyniku porodu lub ukształtowane anatomicznie. Przerost może być również spowodowany takimi czynnikami jak na przykład wszelkiego rodzaju podrażnienia mechaniczne, masturbacja, stany zapalne skóry, nietrzymanie moczu i zastój chłonki.

Ile trwa zabieg?

W wyniku przeprowadzenia zabiegu labioplastyki znacznie wzrasta komfort psychiczny pacjentek, a także życie seksualne. Labioplastyka trwa do pół godziny, a obserwacja po operacji około dwóch godzin. W ciągu czternastu dni rana pooperacyjna powinna zostać zagojona. Przeciwwskazania do wykonania operacji lobioplastyki to w szczególności miesiączka, cukrzyca, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz infekcje w okolicy sromu. Większości pacjentów nie dotyczą powikłania związane z wykonaniem operacji, ale warto przedstawić, jakie jest ryzyko takiego zabiegu. Są to takie dolegliwości jak stany zapalne, krwiaki i krwawienie, martwica wargi, zbyt małe lub zbyt duże usunięcie tkanki, asymetria, a także tworzenie się nerwiaków. Warto dbać o swój komfort psychiczny za pomocą możliwości, które oferuje nam dzisiejsza medycyna. Większość z niedoskonałości, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie, mamy szansę wyeliminować za pomocą odpowiednich procedur i operacji. Nasze zdrowie jest jedyną rzeczą, której nie możemy kupić i z tego powodu należy dokonywać wszelkich starań, aby pozostało w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy okres naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *