Laserowe leczenie żylaków – przebieg, korzyści i przeciwwskazania

Laserowe leczenie żylaków to obecnie najpopularniejsza metoda usuwania żylaków. Jak przebiega zabieg? Do kogo jest skierowana ta metoda? I jakie korzyści wiążą się z postawieniem na laserowe leczenie żylaków? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w tym artykule, dlatego też koniecznie go przeczytaj.

Laserowe leczenie żylaków – przebieg zabiegu

W wielkim skrócie, laserowe leczenie żylaków jest zabiegiem, podczas którego lekarz zamyka chorą żyłę. Jak przebiega zabieg? Pod kontrolą aparatu USG lekarz wykonuje nakłucie żyły, dzięki czemu może wprowadzić do niej cienki cewnik ze światłowodem. Następnie uruchamia laser i zaczyna stopniowo wysuwać cewnik z żyły wraz ze światłowodem. Energia lasera jest wtedy absorbowana przez hemoglobinę, co z kolei powoduje termiczne uszkodzenie wewnętrzne powierzchni niewydolnej żyły. Efektem tego procesu jest obkurczenie się żyły i jej całkowite zamknięcie. W końcowym etapie lekarz zakłada na nogę opatrunek uciskowy, zazwyczaj jest to specjalna pończocha, którą pacjent musi nosić przez kolejne kilka dni. Sam zabieg nie wymaga nakładania szwów. Istotą laserowego leczenia żylaków jest wyłączenie z krwiobiegu żyły, w której nie tylko krew się cofa, ale też zalega, czego skutkiem jest tworzenie się żylaków. Dlatego też ta metoda jest taka skuteczna. Usuwa ona nie tylko same żylaki, ale też ich przyczynę powstania.

Jakie są przeciwwskazania?

Laserowe usuwanie żylaków jest małoinwazyjnym zabiegiem, który jest przeznaczony dla większości społeczeństwa. Z tej metody usuwania żylaków nie mogą korzystać osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz te, które chorują na cukrzycę lub choroby nowotworowe. Poza tym na laserowe leczenie żylaków nie mogą zapisać się też kobiety w ciąży.

Korzyści z zabiegu

Laserowe leczenie żylaków jest małoinwazyjnym zabiegiem, dzięki czemu niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań. Jest to największa zaleta tego rozwiązania, która skłania wielu pacjentów na wybranie tej opcji. Poza tym rekonwalescencja też nie trwa długo. W wielu przypadkach pacjent już następnego dnia może powrócić do normalnego trybu życia, dzięki czemu zabieg nie wymaga od niego drastycznej zmiany życia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które przede wszystkim jest korzystne dla chorego nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *