Place zabaw dla przedszkoli są istotne

Od dawien dawna jesteśmy świadomi, iż nasze dzieci oprócz podstawowej opieki potrzebują dostarczania różnych bodźców ze świata zewnętrznego. Jedną z takich form aktywnych, dzięki której rozwijają swoją wyobraźnię i zmysły jest zabawa. Wybierając przedszkole dla swoich pociech kierujemy się wieloma kryteriami.

Jak wybrać odpowiedni plac zabaw?

Dla niektórych rodziców są to zdecydowanie kryteria finansowe, które stawiają na pierwszym miejscu lub też status jaki jest przypisany dla danego przedszkola.
Plac zabaw jest to specjalnie przeznaczony do zabaw dla dzieci, nierzadko ogrodzony, z różnego typu sprzętami (zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki itp.). Coraz bardziej popularną formą placu zabaw jest linowy plac zabaw, utworzony z różnego typu struktur połączonych liniami. Są one bardzo trwałe i całkowicie bezpieczne. W przypadku młodszych dzieci (poniżej pięciu lat) bawiących się na placach zabaw nie należy zapominać o stałym monitorowaniu naszych pociech, tak aby zapobiec ewentualnej tragedii. Place zabaw dla przedszkoli budowane są pod okiem specjalistów. Składają się one z przeróżnych elementów o szerokiej gamie kolorystycznej – tak aby w jak największym stopniu przykuwać uwagę dziecka i wywoływać w nim tylko te pozytywne emocje. Ich konstrukcje są wykonane w taki sposób aby w jak największym stopniu eliminować możliwe zagrożenia.

Ścisłe normy, których trzeba przestrzegać

Należy być świadomym, iż place zabaw dla przedszkoli mają ściśle określone wymagania. Pracownicy powinni stale monitorować pojawiające się niebezpieczne przedmioty na terenach placów zabaw takie jak na przykład szkło czy inne ostre przedmioty oraz przeprowadzać coroczną kontrolę stanu technicznego całego obiektu. Należy także pamiętać o tym aby co kilka lat wymieniać piasek adekwatnie do potrzeb (ze względu na zanieczyszczenia i namnażające się w nim bakterie). Przyozdobić plac lub też jego brzegi można różnymi roślinami, aby zacieniować w pewnym stopniu powierzchnię (szczególnie w okresie letnim). Ze względu na woń mogą to być różnego rodzaju zioła np. rumianek czy też mięta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *