Place zabaw – jak powinno wyglądać ich wyposażenie?

Wyposażenie placu zabaw może być sporym wyzwaniem. Niewątpliwie liczą się tutaj najwyższe standardy bezpieczeństwa i jak najciekawsza stylistyka – dlatego warto skontaktować się z firmą, która ma już spore doświadczenie w tym zakresie i potrafi zaaranżować przestrzeń w udany sposób.

Place zabaw kiedyś i dziś

Nowoczesne place zabaw to coś więcej, niż kiedyś. Na współczesnym rynku pojawia się wiele intrygujących sprzętów do zabawy, które w zupełnie innowacyjny sposób są w stanie wykorzystać dziecięce zdolności ruchowe i koncentrację. Na placu zabaw może odnaleźć się dziecko w każdym wieku. Przestrzeń jest często bezpieczna, ponieważ samo podłoże zostaje wyłożone miękką, elastyczną pianką. Każdy sprzęt udostępniany na placu zabaw musi być po testach bezpieczeństwa, ze spełnieniem wszelkich możliwych norm Unii Europejskiej. Do żadnego elementu konstrukcyjnego nie można używać toksycznych farb i klejów. Osoby zlecające wykonanie placu zabaw często nie zdają sobie sprawy z niuansów, dlatego tak istotne jest zaufanie dobrej firmie.

Zabawa powinna być bezpieczna

Najmłodsze maluchy mogą bawić się chociażby na w pełni bezpiecznych, miniaturowych trampolinkach. Zawsze powinien być przy nich obecny opiekun, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku i wspierać dziecko w jego zabawie. Dla starszych dzieci udostępniane są nieraz bardzo wysokie konstrukcje do wspinania się i zjeżdżania. Są małe i duże place zabaw, wszystko zależy od możliwości finansowych osoby, która zajmuje się ich realizacją. Nawet mały plac może stwarzać nieskończone możliwości zabawy. Wystarczy zakupić odpowiednio dobrany, jak najbardziej uniwersalny sprzęt. Ze względu na konieczność uzyskania wszystkich norm jakości i certyfikatów, ceny rosną w górę. Nie ma jednak niczego bardziej cennego od bezpieczeństwa dziecka.

A może przydomowy plac zabaw?

Wielu rodziców buduje także miniaturowe place do zabawy na terenie swoich ogródków, kupując zjeżdżalnie, domki, drabinki. To świetny pomysł, aby zachęcić dziecko do aktywnego wypoczynku i wspierać je w kształtowaniu zdrowych nawyków życiowych. Ruch to zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *