Program do zarządzania projektami – czy jest skuteczny?

Program do zarządzania projektami Jira – http://jirasolutions.pl/o_jira/zarzadzanie-projektami-i-zadaniami/ – może przyczynić się do wyższej wydajności i efektywności pracy. W jednym miejscu można umieścić wszystkie aktualnie realizowane zadania. Za pomocą jednego kliknięcia można sprawdzić postęp ich wykonania. System dostępny jest dla wybranych pracowników. To osoby zarządzające decydują, które osoby będą miały dostęp do bazy projektów. Warto dodać, że oprogramowanie można bezproblemowo dopasować do zmieniających się potrzeb. Ale to nie wszystkie zalety tego programu. Czemu jeszcze warto w niego zainwestować?

Zarządzaj projektami w prosty sposób!

Nowoczesny program do zarządzania projektami pozwala dodawać nowe zadania, a także przypisywać je poszczególnym pracownikom. Po ich realizacji w systemie pojawi się odpowiednia informacja. Warto zaznaczyć, że podgląd gotowych oraz jeszcze niezrealizowanych zadań jest niezwykle prosty. Na pierwszy rzut oka widać, które zadanie wymagają pilnej realizacji, czy też naniesienia poprawek. W ten sposób wykonanie projektu jest o wiele prostsze. Komunikacja w zespole odbywa się sprawniej. Istnieje możliwość dodawania własnych komentarzy oraz adnotacji, co jest sporym ułatwieniem. Oczywiście są one zgromadzone w jednym miejscu – nie trzeba poszukiwać ich w innych modułach. Nie ma konieczności wysyłanie pracownikom wiadomości e-mail lub organizacji spotkań. Sprawy, które mogą być załatwione drogą elektroniczną, zostaną rozwiązane za pomocą oprogramowania. Zespół opowiadający za realizację projektu może skoncentrować się na pracy. Nie trzeba obawiać się, że istotne elementy zostaną pominięte. Dużym atutem jest to, że nie ma konieczności monitorowaniu kilku obszarów jednocześnie. Na jednej platformie znajdują się wszystkie dane związane z konkretnym projektem. Takie ułatwienie przyczynia się do tego, że praca przebiega szybciej, a jej rezultaty są lepsze, niż zwykle.

Czy program do zarządzania projektami zwiększa wydajność pracowników?

Decydując się na program do zarządzania projektami można oczekiwać również wyższej wydajności pracowników. Z łatwością może analizować, który pracownik wykonuje najwięcej zadań, czy też jest przeciążony. Ponadto może mierzyć efektywność działań poszczególnych osób. Sprawdzanie stanu projektu przez kierownictwo może odbywać się dzięki specjalnie wygenerowanemu przez program streszczeniu. Można również skorzystać z wstępnie zdefiniowanych raportów. Warto dodać, że moduł do zarządzania projektami może współpracować z pozostałymi systemami oprogramowania. Użytkownik może analizować m.in. wąskie gardła, postępy, czas realizacji zadań, czy też termin. Automatyzacja przedsiębiorstwa bezpośrednio przekłada się na wyższe zyski z działalności. Lepsza organizacja pracy, szybka łączność pomiędzy zespołem, a także intuicyjna kontrola, to gwarancja satysfakcjonujących wyników. Należy również wspomnieć, że wyszukiwanie niezbędnych informacji w systemie trwa zaledwie kilkanaście sekund. Istnieje również możliwość wyszukiwania wszelkich danych archiwalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *