Stomatolodzy Tychy na piedestale

O dentystach mówi się czasem mało pochlebnie. Wiele osób nie uważa, że są lekarzami, ponieważ niezbyt wiele wie o ich zawodzie. A żeby zostać dentystą trzeba ukończyć naprawdę ciężkie studia, które nie są mniej wymagające niż kierunek lekarski. Wiele osób twierdzi nawet, że są to specjalności wymagające nawet większego zaangażowania, ponieważ w toku nauczania trzeba również przyjmować pacjentów z różnymi schorzeniami. Dzięki temu absolwent jest przygotowany do przyjmowania pacjentów ze schorzeniami błony śluzowej, zębów lub brakami zębowymi.

Szansa dla młodych

Nie jest to takie oczywiste w przypadku absolwentów kierunku lekarskiego. Ponadto dentysta musi skończyć także roczny staż absolwencki, gdzie na normalnych warunkach przyjmuje wszystkich pacjentów. Jak widać stomatolodzy Tychy od samego początku są przygotowani do wymagającej i ciężkiej pracy jaką jest przyjmowanie pacjentów. Leczenie zębów nie jest tak łatwą sprawą jak mogłoby się wydawać. W końcu to nie tylko próchnica zębów obejmująca wyłącznie jedną powierzchnię, ale także ubytki klinowe, abrazyjne, starcia patologiczne…

Różne przypadki

Trzeba wiedzieć jakiego materiału użyć, aby osiągnąć jak najlepsze i najdłuższe efekty. W końcu osoba ścierająca i zaciskająca zęby w nocy potrafi zniszczyć nowe wypełnienie nawet w ciągu jednej nocy. W niektórych przypadkach leczenie jest utrudnione również tym, że choroby ogólne wpływają znacząco na jamę ustną. Wystarczy wspomnieć o cukrzycy lub kserostomii. Brak śliny lub jej zmniejszone wydzielanie powoduje większe stężenie cukru w jamie ustnej, która wpływa destrukcyjnie na tkanki twarde zębów. W ten sposób szybko rozwija się próchnica niemal na każdym zębie, co w konsekwencji sprzyja ich utracie. A bezzębie jest strasznie dyskomfortowym stanem, o czym może zaświadczyć każda osoba zmagająca się z nim. Nie można jeść wszystkiego czego się chce, a każdy uśmiech jest okraszony poczuciem wstydu i złym samopoczuciem. Aby mu zapobiec trzeba regularnie chodzić do gabinetu dentystycznego i stosować się do wskazówek dentysty. Stomatolodzy Tychy stoją na straży Twojego uzębienia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *