Szpitalne systemy przywoławcze – w jaki sposób one działają?

Pracownicy szpitali mierzą się z tym, że swoje zadania wykonują na dość dużej powierzchni użytkowej. Co za tym idzie nie zawsze mogą być dostępni w miejscu, gdzie są akurat potrzebni i nie sposób jest ich po prostu zawołać. Na szczęście rozwój technologiczny znalazł sposób i na ten problem. Więcej informacji w tym artykule.

Szpitalne systemy przywoławcze rozwiązaniem problemu

Zaczęto produkować bowiem szpitalne systemy przywoławcze. W ten sposób pacjenci mogą dać znać, że potrzebują kogoś do pomocy, a personel wie, z której sali wezwanie zostało do nich „wysłane”. System taki przesyła informacje pomiędzy jednym a drugim punktem w szpitalu. Dzieje się to między pokojami i salami, ale czasami także między budynkami. Powiadamianie może być oznajmiane na dwa sposoby. Po pierwsze akustycznie: poprzez dźwięki lub brzęczenie. Po drugie, świetlne: poprzez zapalanie odpowiednich lampek. Całość uruchamiana jest przez pacjenta za pomocą przycisku przywoławczego. Znajduje się on najczęściej na ścianie obok łóżka, lub w okolicach stelaża łóżka szpitalnego. Najważniejsze jest, by znajdował się w miejscu widocznym i łatwo dostępnym. Po użyciu przycisku w pokoju personelu medycznego pojawia się na specjalnym panelu informacja, pokazująca konkretne informacje o tym, który pacjent potrzebuje pomocy.

Systemy bezprzewodowe zastępują też kablowe

Pierwsze systemy przywoławcze w szpitalach opierały się na połączeniach kablowych. Nadal są one oczywiście powszechnie stosowane. Jednak wraz z rozwojem technicznym, na rynek zaczęły wchodzić systemy bezprzewodowe, oparte na połączeniach sieciowych i technologii IP, gdzie urządzenia podłącza się np. bezpośrednio do gniazdek telefonicznych. Jak więc widać, szpitalne systemy przywoławcze są niejako podstawą funkcjonowania całych placówek i bardzo trudno byłoby się bez nich obyć. Są to bardzo proste, a jednocześnie bardzo praktyczne rozwiązania tam, gdzie występuje potrzeba przesyłania szybkich komunikatów. Warto zainwestować w jak najlepszy system po to, by uniknąć jego ewentualnych usterek. Takie zakłócałyby bowiem pracę szpitala i uniemożliwiały udzielanie tak potrzebnej pacjentom pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *