Czy warto postawić na szkolenia JIRA?

Zastanawiasz się, czy warto postawić na szkolenia JIRA? Jeśli tak, to przeczytaj ten tekst i poznaj odpowiedź na pytanie.

Warto cały czas się rozwijać

Szkolenia to dzisiaj rzecz powszechna, ponieważ w neoliberalnie nastawionym społeczeństwie każdy jest kowalem własnego losu. A stanie w jednym miejscu widziane jest jako postawa człowieka pozbawionego ambicji. W dwudziestym pierwszym wieku trzeba być interesującym człowiekiem, a taki się kształci przez całe życie i ma śmiałe marzenia. W ich realizacji pomagają szkolenia JIRA i setki innych programów, jakie obecnie do dyspozycji mają pracownicy, kierownicy, szefowie działów, a nawet sami prezesi. Przykład idzie z góry, więc nawet prowadzący niewielką firmę powinni się wysilić i pokazać, że nawet na szczycie firmowej hierarchii rozwój ma niemałe znaczenie.

Jakie szkolenia wybierać?

Przede wszystkim interesujące, związane z codziennymi obowiązkami, ale także takie, które wniosą nową wartość do życia, tak prywatnego, jak i zawodowego. Ogólnie rzecz ujmując, podejścia do wyboru szkoleń są różne. Niektórzy idą w dobrze znanym kierunku, pogłębiając już posiadaną wiedzę. Innym zależy na wszechstronności. Przykładowo dobrze opanowują jakąś jedną dziedzinę, ale kilka innych chcą znać i rozumieć przynajmniej na podstawowym poziomie. To także dobra strategia, gdyż nigdy do końca nie wiadomo, jakie informacje mogą się przydać człowiekowi. Szkolenie nigdy nie powinno być stratą czasu. Przykładowo profesjonalnie przeprowadzone szkolenia JIRA przydadzą się w pierwszej kolejności osobom, które zarządzają projektami lub uczestniczą w ich realizacji. Nie oznacza to jednak, że taki kurs nie powinien interesować także innych ludzi. W obecnych czasach projekty wykonywane są w niemal każdej firmie, więc kurs doszkalający warto potraktować jako inwestycję w umocnienie swojej pozycji, w awans, a może narzędzie do negocjowania z potencjalnym pracodawcą. Hasła, że warto się szkolić, bynajmniej nie można wkładać między bajki. Na pewno natomiast opłaca się wziąć je do serca i przy każdej okazji korzystać z możliwości poszerzania własnych horyzontów. Ludzie zaangażowani w ten proces łatwiej awansują, a także szybciej znajdują nową pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *