Wirtualna centrala to sposób na skuteczne zarządzanie telefonami w firmie?

Wirtualne centrale stały się ostatnio bardzo popularne. Dlaczego? Jeśli interesuje Cię odpowiedź na to pytanie, to koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł.

Praca w firmie kiedyś i dziś

Wiele przedsiębiorstw ma problemy ze skutecznym zarządzaniem rozmowami telefonicznymi w ramach swojej struktury. W przeszłości do rozwiązania niektórych problemów, związanych z powyższym zagadnieniem, potrzebna była sekretarka, zajmująca się przekierowywaniem telefonów do odpowiednich pracowników czy działów. Następnie proces ten zaczął się powoli automatyzować i korzystanie z niego zaczęło stawać się coraz bardziej wygodne i sensowne nawet w firmach z niewielką ilością pracowników. Dzisiaj więc, wraz z rozwojem technologii, dostępne są rozwiązania na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Najlepszym spośród nich jest wirtualna centrala (w skrócie VPBX, od angielskiej nazwy Virtual Private Branch Exchange).

Czym jest wirtualna centrala?

Wirtualna centrala jest usługą, która całkowicie automatyzuje tradycyjną centralę telefoniczną i przenosi ją w przestrzeń wirtualną. Korzystanie z wirtualnej centrali jest bardzo wygodne, w odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, nie potrzeba tutaj drogiego i niewygodnego sprzętu. Wirtualna centrala korzysta z sytemu informatycznego należącego do firmy. Konieczne są tylko końcowe urządzenia. Powyższe sprawia, że nie jest żadnym kłopotem przenoszenie pracowników do innych pomieszczeń, a nawet całej firmy do innej siedziby.

Jakie plusy ma to rozwiązanie?

Kolejnym plusem wirtualnej centrali telefonicznej jest jej cena. Korzystanie z tej usługi nie generuje właściwie żadnych dodatkowych wydatków, a fakt, że oparta jest głównie na software i dostarczana z wykorzystaniem serwerów usługodawcy, dodatkowo obniża koszty utrzymania. Wirtualna centrala ułatwia także pracę przy zarządzaniu firmą. Pozwala na dostęp do różnych szczegółowych danych i statystyk, dotyczących rozmów telefonicznych wewnątrz przedsiębiorstwa. Uskutecznia kontrolę jakości i rozstrzyganie ewentualnych problemów w związku z kontaktem z klientami, gdyż każdy pracownik posiada indywidualne oznaczenie wewnątrz systemu telefonicznego. Podsumowując, centrala wirtualna to najlepsze rozwiązanie dla zarówno małych, jak i większych firm, które potrzebują tanich, łatwych w obsłudze i nowoczesnych systemów do kontaktu telefonicznego zarówno wewnątrz firmy, jak i z osobami na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *